Veterinol sprej, 500ml

VETERINOL je číry roztok charakteristického zápachu . Je bezpečný pre všetky druhy zvierat, vrátane exotických zvierat, vtákov, obojživelníkov, plazov a rýb.

12,89 €
Dostupnosť: Na sklade
Veterinol sprej, 500ml
vyr 447 Veterinol 500ml 1
Tip
Rýchle doručenie
GARANTUJEME
rýchle dodanie
overený tovar
OSOBNE SME VYSKÚŠALI
všetok tovar
výber
S VÝBEROM
radi poradíme

Podrobný popis

Kontraindikácie:
Neexistuje kontraindikácia pre aplikáciu VETERINOLU. VETERINOL je možné podávať súbežne so všetkými druhmi liekov, podávaných každou cestou. 

VETERINOL je bezpečný pri opakovanom používaní u gravidných a laktujúcich zvierat, ako aj u zvierat určených pre ľudský konzum.
Je vhodný aj pre výstavné a súťažné zvieratá.

Nežiaduce účinky:
V prípade chronických a ťažko infikovaných rán a abscesov, je možné pozorovať exacerbáciu liečebného procesu, po ktorom nasleduje zmiernenie zápalovej reakcie a celkovo výrazné zlepšenie vzhľadu rany.     

VETERINOL pri aplikácii neštípe, nebolí a zvieratá ho veľmi dobre tolerujú. Neprekáža im mierne slaná chuť, ani slabý zápach chlóru. Veľmi dobre ho prijímajú vo vode, ako aj pri samotnej aplikácii na citlivé a boľavé miesta (koža, sliznice, oči, uši).
U niektorých zvierat je možné pozorovať nepohodlie pri aplikácii spreju a to z dôvodu zvukového vnemu, ktorý pri sprejovaní vytvára. V takom prípade je možné aplikáciu prevádzať formou laváže pomocou striekačky, alebo v kombinácii s namočenou gázou.

VETERINOL  je superoxidovaný, netoxický a nedráždivý prostriedok vo forme roztoku, alebo gélu, ktorý sa používa na čistenie, zvlhčovanie a ošetrovanie akútnych a chronických rán, abscesov, popálenín a odrenín u všetkých druhov zvierat. Znižuje mikrobiálnu záťaž rán a napomáha vytvoreniu vlhkého prostredia v rane, čím umožňuje organizmu rozvinúť vlastný proces hojenia.

VETERINOL  je slovenský výrobok, ktorý bol vytvorený práve za účelom pomoci pri terapii ťažkých a rozsiahlych zranení, pri infikovaných a chronických ranách, pri drobných škrabancoch a eróziách nielen na koži, ale aj na slizniciach. Účinná látka v prípravku presne napodobňuje imunitný systém zvierat a preto VETERINOL nevytvára rezistenciu.

VETERINOL nepoškodzuje zdravé tkanivá, nie je toxický a ani nedráždi oči, uši, dýchacie cesty, kožu a sliznice zvierat, ako aj ľudí, ktorí ich ošetrujú. Veterinol je bezpečný pri opakovanom používaní u gravidných a laktujúcich zvierat, ako aj u zvierat určených pre ľudský konzum. VETERINOL nie je škodlivý pre tehotné a dojčiace ženy. VETERINOL  nie je škodlivý voči životnému prostrediu.

Možnosti aplikácie:

 • drobné rany, erózie a škrabance
 • rany rôznej etiológie (hryzné rany, tržné rany, bodné rany a iné)
 • dermatitídy rôznej etiológie (podlom u koní, „hot-spot“ u malých zvierat)
 • chronické a nehojace sa rany
 • infikované rany, abscesy
 • popáleniny (všetky stupne)
 • ošetrenie hniloby kopýt a paznechtov
 • dezinfekcia pupočného pahýľa
 • dezinfekcia oblasti pred injekčnou aplikáciou
  dezinfekcia kože pred chirurgickým zákrokom (s využitím, alebo bez využitia iných dezinfekčných prostriedkov)
 • toaleta uší (možnosť použitia súbežne s otologikami, bezpečný pri ruptúre bubienka)  ňtoaleta očí (vyplachovanie očí, bakteriálna infekcia, vírusová infekcia – napr. herpes vírus u mačiek)
 • toaleta ústnej dutiny (ošetrenie pri stomatitíde, gingivitíde, poraneniach v ústnej dutine a v okolí pyskov, pri laryngo-tracheitíde)
 • v abdominálnej dutine perioperačne (napr. pri pyometre na dezinfekciu pahýľa maternice)
 • toaleta a výplach análnych žliaz
 • irigácia močového mechúra pri cystitíde alebo močových kameňoch
 • postoperačná starostlivosť o rany 
 • irigácia obsahu maternice pri pyometre 
 • toaleta prepucia u psov
 • dezinfekcia vemena pred dojením (možnosť využitia aj pri oplachu dojacieho zariadenia, nakoľko Veterinol účinne eliminuje pachy)

 • Dávkovanie a spôsob aplikácie:
  VETERINOL je dostupný vo forme roztoku (sprej, bandaska) a vo forme gélu. Jeho využitie je širšie a je možné ho používať formou irigačného roztoku na výplach nečistôt a odumretých buniek z rany a to súčasne s odstránením nežiaducich patogénov, ako aj k vytvoreniu vlhkého prostredia pomocou kombinácie gélu a obväzových materiálov. VETERINOL je možné aplikovať postrekom, umývaním, výplachom, vtieraním v prípade gélu, ako aj pomocou obkladov. Rany, hlavne tie infikované, je potrebné ošetrovať niekoľkokrát za deň (minimálne 3 - 4x denne). Odporúčame rany vyplachovať postrekom, nakoľko dochádza pod tlakom roztoku ku odstráneniu odumretých buniek a nečistôt z rany. Následne je vhodné aplikovať gázové štvorce namočené v roztoku VETERINOL, alebo VETERINOL gél, ktorý udrží ranu čistú, vlhkú a zabráni možnej kontaminácii z okolia.  
   
   
   
  Skladovanie:
  VETERINOL roztok a gél je potrebné skladovať v suchu a pri teplote od 5 - 30 °C. Chráňte pred svetlom.  
  Prostriedok VETERINOL je určený len pre zvieratá!  Bez predpisu veterinárneho lekára. 
  Balenie:
  500ml roztok, 500 ml sprej,

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: